STAJNIA GROM
Gospodarstwo Agroturystyczne w Gierałcicach

nasza stajnia
01

galeria
02
nasza stajnia

OŚRODEK
Nasz ośrodek znajduje się w miejscowości Gierałcice (gm. Wołczyn, pow. kluczborski, woj. opolskie), 12 km od Kluczborka, 24 km od Namysłowa, 32 km od Kępna, 40 km od Opola, 80 km od Wrocławia.

Dokładny adres:

ul. Markotowska 9, 46-250 Gierałcice
tel. + 48 503 103 690, +48 509 608 625
e-mail: stajnia.grom@vp.pl

N 50° 59' 21.0595"   E 18° 3' 12.1587"

Nasz ośrodek ma również swoją stronę na Facebooku, w wyszukiwarce należy wpisać: Stajnia GROM.

Na terenie ośrodka znajduje się drewniana stajnia 10 - boksowa z siodlarnią i toaletą. Każdy boks ma wymiary 3,5 x 3,5 m, wyposażony jest w żłób, automatyczne poidło, lizawkę oraz bezpieczne, otwierane okno przez które konie mogą wyglądać na zewnątrz.

Bezpośrednio ze stajni jest przejście na halę o wymiarach 15 x 42 m. Umożliwia to jazdę przez cały rok, niezależnie od pogody.

Na zewnątrz jest miejsce do czyszczenia koni, piaszczysta ujeżdżalnia z przeszkodami, lonżownik, tor do łucznictwa konnego, padoki i pastwiska oraz miejsce na ognisko lub grilla. Bezpośrednio z ośrodka jest wyjazd w piękny teren Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

 OFERTA
 - pensjonat dla koni,
 - trening sportowy koni,
 - trening koni metodami naturalnymi,
 - zajeżdżanie młodych koni, przygotowanie i udział w zawodach,
 - szkolenie imprintingowe źrebiąt,
 - trening sportowy jeźdźców,
 - przygotowanie i udział w zawodach i egzaminach na odznaki jeździeckie,
 - łucznictwo konne.

Jazdy i treningi prowadzą instruktorzy sportu ze specjalnością jeździectwo.
Właściciele ośrodka mieszkają na miejscu.

CENNIK
 - pensjonat dla konia - 500 zł / m-c (za pełny miesiąc); 40 zł / dzień (przy pobycie kilkudniowym),
 - pensjonat z treningiem konia - 1000 zł / m-c,
 - zajeżdżanie młodego konia - 1000 zł (opłata jednorazowa),
 - trening w grupie - 30 zł /godz.,
 - trening indywidualny - 50 zł / godz.

PENSJONAT
Nasz ośrodek oferuje bardzo dobre warunki pensjonatowe dla koni. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla zwierząt na emeryturze, odsadków, wierzchowców po kontuzjach, w trakcie rekonwalescencji lub dla koni, których właściciele nie mogą codziennie do nich przyjeżdżać, a chcą mieć pewność, że zwierzęta są pod dobrą i fachową opieką.
Przestronna, jasna hala, lonżownik, duża piaszczysta ujeżdżalnia zewnętrzna, instruktorzy sportu na miejscu oraz kameralność ośrodka zapewniają również bardzo dobre warunki do treningu.
Pensjonariuszom oferujemy:
- regularne żywienie konia (owies, otręby pszenne, wysłodki buraczane, marchew i oczywiście siano) w ilościach ustalonych z właścicielem i wg potrzeb konia,
- regularne czyszczenie i ścielenie boksów słomą,
- codzienne wypuszczanie koni na cały dzień na padoki i pastwiska,
- w razie potrzeby zakładanie / zdejmowanie derek, ochraniaczy, siatek na muchy itp.,
- podawanie pozostawionych przez właściciela dodatkowych pasz, suplementów, witamin, lekarstw itp.,
- pomoc podczas wizyt kowala i weterynarza (w tym zastępstwo podczas nieobecności właściciela, reakcja na nietypowe zachowania, choroby),
- możliwość korzystania z infrastruktury ośrodka,
- pomoc w pracy nad koniem (układanie koni, jazdy rekreacyjne i treningi sportowe),
- fachową opiekę, indywidualne podejście i nasze wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się końmi.

TRENINGI KONI I JEŹDŹCÓW
Zajmujemy się treningiem sportowym koni oraz naturalnymi metodami pracy z nimi. Układamy je, zajeżdżamy, przygotowujemy do udziału w zawodach. Pracujemy metodami klasycznymi i naturalnymi spokojnie i cierpliwie tak, aby wszyscy (czyli koń, jego właściciel i my) byli zadowoleni.
Prowadzimy również treningi sportowe dla jeźdźców na różnym stopniu wyszkolenia.
Pracujemy z  osobami posiadającymi u nas konia w pensjonacie, przygotowując je m. in. do udziału w zawodach i jeżdżąc z nimi na różne imprezy.
Nie prowadzimy szkółki jeździeckiej.

WYJAZDY W TEREN
Pensjonariuszom, którzy lubią bliski kontakt z naturą oferujemy jedno- i kilkugodzinne wyjazdy w teren. Nasz ośrodek leży na granicy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to przepiękny kompleks leśny o powierzchni 52636,5 ha oferujący mnogość krajobrazów - od piaszczystych długich duktów jak nad morzem, po kręte ścieżki wśród jezior i mokradeł.

ŁUCZNICTWO KONNE I PIESZE
Oferujemy również zajęcia z łucznictwa konnego. Zapraszamy osoby, które chciałyby się tego nauczyć oraz już doświadczonych łuczników konnych, chcących doskonalić swoje umiejętności i skorzystać z torów treningowych.
Na terenie ośrodka posiadamy tor do łucznictwa konnego, na którym można rozgrywać konkurencję koreńską i węgierską oraz miejsce do konkurencji polskiej.
Zapraszamy również łuczników pieszych. Oferujemy możliwość treningu niezależnie od warunków pogodowych (na hali maksymalny dystans to 40 m). 

Współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Konnego, grupą nieformalnych łuczników tradycyjnych z Wołczyna An-onimy, AMM Archery, Opolskim Bractwem Rycerskim oraz Grodem Rycerskim koło Byczyny.
 
Zapewniamy indywidualne podejście do każdego naszego podopiecznego.

W ośrodku zajęcia prowadzą:

Wojciech Osiecki - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako junior startował w barwach LKJ Ostroga Opole, szkoląc się u Marka Marczaka i Rudolfa Mrugały, później reprezentował kluby JKS Wysoka 2 oraz LKJ Platan Wrocław.
Doświadczenie instruktorskie zdobywał pod okiem trenera I klasy Małgorzaty Brodziak oraz przez wiele lat współpracując z trenerem I klasy Andrzejem Szmyrką, następnie prowadząc własny ośrodek jeździecki pod Wrocławiem. Brał udział w szkoleniu z zakresu imprintingu źrebiąt.
Jako terapeuta pracował w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie na stanowisku pedagoga specjalnego - terapety oraz w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym dla dzieci w Jaszkotlu jako hipoterapeuta.
Posiada uprawnienia:
 - instruktora sportu ze specjalnością jeździectwo,
 - instruktora hipoterapii,
 - certyfikowanego praktyka NLP (neurolingwistycznego programowania),
 - instruktora rekreacji ruchowej z: jazdy konnej, piłki nożnej, piłki koszykowej, pływania i gimnastyki.

Gabriela Osiecka - absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Jako juniorka startował w barwach JKS Wysoka 2, trenując m.in. pod okiem trenera I klasy Andrzeja Szmyrki, później reprezentowała kluby LKJ Platan Wrocław oraz LKJ Ostroga Opole. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej z jazdy konnej oraz instruktora sportu ze specjalnością jeździectwo, uczestniczyła w szkoleniu z zakresu imprintingu źrebiąt.

Na wszelkie pytania chętnie udzielimy odpowiedzi telefonicznie: + 48 503 103 690, +48 509 608 625, drogą mailową: stajnia.grom@vp.pl lub osobiście w naszym ośrodku.

  Zapraszamy!

AKTUALNOŚCI

21.06.2014
Rozgrywki niemieckiej ligi łucznictwa konnego die Steppenreiter, 14-15.06.2014, Krillemuhle koło Drezna.

W dniach 14 - 15.06.2014 nasza łucznicza ekipa w składzie WOJTEK OSIECKI, GABRIELA OSIECKA oraz BELFEGOR brali udział w rozgrywkach niemieckiej ligi łucznictwa konnego die Steppenreiter w miejscowości Krillemuhle. Nasi zawodnicy walczą o zdobycie kwalifikacji na Otwarte Mistrzostwa Niemiec, które odbędą się na początku września. Pierwsze w tym sezonie starty u zachodnich sąsiadów okazały się bardzo udane.
W sobotę rozgrywano konkurencję węgierską (wg starych przepisów, ale na 9 przejazdach):
3. m-ce Wojtek Osiecki na Belfegorze (76,87 pkt),
5. m-ce Gabriela Osiecka na Belfegorze (68,31 pkt),
Słoneczna niedziela upłynęła pod znakiem konkurencji koreańskiej (również wg starych przepisów):
1. m-ce Wojtek Osiecki na Belfegorze (94,29 pkt),
6. m-ce Gabriela Osiecka na Belfegorze (36,69 pkt).
W tej konkurencji Wojtek był klasą sam dla siebie dosłownie nokautując pozostałych zawodników. Jego przewaga punktowa nad drugim jeźdźcem wynosiła aż 27 punktów. Na 16 oddanych i jednocześnie trafionych strzałów aż 10 razy ustrzelił "tygrysa", 3 razy "trójkę" i 3 razy "czwórkę". Tym samym ustanowił nowy rekord w konkurencji koreańskiej w Niemczech.
  
Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

08.05.2014
Zaproszenie na treningi łucznictwa konnego

Pomimo napiętego grafiku tegorocznego sezonu, serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków łucznictwa konnego na treningi do naszego ośrodka. Od początku roku zorganizowaliśmy już trzy takie spotkania:
* 17-19.01.2014,
* 30.03.2014,
* 13.04.2014.
Kolejny termin to 25.05.2014 (niedziela).
Zajęcia prowadzi Wojtek Osiecki, utytułowany zawodnik (aktualny I vicemistrz Europy, wielokrotny zwycięzca konkursów międzynarodowych), członek Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego.
Treningi odbywają się w małych grupach na profesjonalnie przygotowanych koniach, przyzwyczajonych do strzelania z łuku. Dysponujemy dwoma torami do łucznictwa konnego.
Od uczestników wymagamy umiejętności swodobnej jazdy w trzech chodach (stępie, kłusie i galopie).
Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny z Wojtkiem - 509 608 625.

07.05.2014
III Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego, Grunwald 01-04.05.2014
Weekend majowy spędziliśmy bardzo aktywnie. Trwał on aż 9 dni (27.04. – 05.05.2014), podczas których byliśmy na polach Grunwaldu.
Stajnia Grom była współorganizatorem największych tegorocznych zawodów łucznictwa konnego w Polsce. W podróż wybrała się liczna ekipa: WOJTEK i GABI wraz z Tomkiem, dwa konie: doświadczony BELFEGOR i debiutująca na zawodach TAIPA oraz dwóch wolontariuszy do pomocy Leszek i Oskar.
Przez pierwsze trzy dni Wojtek prowadził zajęcia doskonalące umiejętność strzelania z łuku z konia. Kolejne trzy upłynęły pod znakiem zawodów łucznictwa konnego. Wzięło w nich udział w sumie 28 osób z 8 krajów (Polska, Białoruś, Grecja, Iran, Szwecja, USA, Węgry, Wielka Brytania). Ostatniego dnia rozegrano turniej bojowego łucznictwa pieszego.
Atmosfera była fantastyczna, pogoda, pomimo chłodu, łaskawa.
Szczegółowe wyniki naszych reprezentantów:
konkurencja koreańska, 01.05.2014
1. m-ce WOJTEK OSIECKI na BELFEGORZE (108 pkt),
8. m-ce GABRIELA OSIECKA na TAIPIE (59 pkt),
12. m-ce Timea Gal (Węgry) na BELFEGORZE (31 pkt),
konkurencja węgierska, 02.05.2014
4. m-ce WOJTEK OSIECKI na BELFEGORZE (111 pkt),
15. m-ce GABRIELA OSIECKA na TAIPIE (62 pkt),
18. m-ce Timea Gal (Węgry) na BELFEGORZE (55 pkt),
konkurencja grunwaldzka, 03.05.2014
1. m-ce WOJTEK OSIECKI na BELFEGORZE (54 pkt),
10. m-ce GABRIELA OSIECKA na TAIPIE (28 pkt),
16. m-ce Timea Gal (Węgry) na BELFEGORZE (7,5 pkt),
klasyfikacja generalna
1. m-ce WOJTEK OSIECKI na BELFEGORZE (273 pkt), tytuł Chana Grunwaldu,
10. m-ce GABRIELA OSIECKA na TAIPIE (149 pkt),
16. m-ce Timea Gal (Węgry) na BELFEGORZE (93,5 pkt),
turniej łucznictwa pieszego
16. m-ce Oskar Dawid (158 pkt),
24. m-ce Leszek Moniakowski (90 pkt).
Serdecznie dziękujemy organizatorom, zawodnikom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy nam pomagali (w szczególności zabawiając Tomka). Janie za zgodę na zabranie Taipy na zawody.
    Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

20.02.2014
Szkolenie z jeździectwa naturalnego z Gyulą Meszarosem
W dniach 14 - 17.02.2014 na terenie naszego ośrodka odbywało się szkolenie z budowania więzi z końmi i komunikacji z nimi. Zajęcia prowadził wybitny węgierski trener Gyula Meszaros oraz piewsza polska specjalistka od imprintingu źrebiąt Viktoria Pietkiewicz.
W warsztatach wzięło udział 6 par, między innymi, z naszej stajni, Wojtek z Belfegorem. Jedyny wałach w gronie pięciu klaczy tak się zrelaksował, że położył się i usnął w trakcie ostatniego dnia. Oprócz tego zjechało ok. 20 wolnych słuchaczy.
Cztery dni zajęć były niezwykle intensywne. Zaczynaliśmy rano, kończyliśmy późnym wieczorem. Atmosfera była wspaniała.
Liczymy na to, że uda się powtórzyć takie spotkanie u nas.
   Kilka zdjęć ze szkolenia można znaleźć w galeriii.
  Zapraszamy do obfitej facebookowej galerii zdjęć.


22.01.2014
Warsztaty łucznictwa konnego
W dniach 17 - 19.01.2014 na terenie naszego ośrodka odbywały się warsztaty łucznictwa konnego współorganizowane wraz z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Konnego oraz AMM Archery.
Uczestniczyło w nich w sumie 13 osób z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska oraz Czech, zainteresowanych połączeniem umiejętności jazdy konnej i strzelania z łuku. Kadrę szkolącą stanowiła doświadczona grupa: WOJTEK OSIECKI, Anna Sokólska, Michał Choczaj i Michał Sanczenko.
Z naszej stawki koni w zajęciach wzięło udział 5 wierzchowców: Kairo, Belfegor, Zombi, Grom oraz Ciapek, wspomagane przez, przywiezione aż z Supraśla, Eldettę i Czanara.
Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca i pomimo tego, iż to środek zimy, sobotnie zajęcia odbywały się na dworze. Atmosfera była bardzo dobra, wszyscy mocno zaangażowali się w zajęcia, konie grzecznie i chętnie współpracowały. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć takie spotkanie.
  Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

12.11.2013
Pokaz łucznictwa konnego podczas partynickiego Hubertusa
W dniu 09.11.2013 na wrocławskich Partynicach odbywał sie tradycyjny Hubertus.
Jedną z atrakcji był pokaz łucznictwa konnego, w którym wzięli udział Wojtek na Belfegorze oraz pomagająca z ziemi Gabi. W komentowaniu naszych wyczynów pomagał Mateusz Gieryn. Był to debiut Belfegora jako nowego członka naszego łuczniczego teamu.
Pokaz obejrzała i obficie nagradzała oklaskami licznie zgromadzona publiczność.
    Kilka zdjęć autorstwa Marty Nowakowskiej można znaleźć w galerii.
   Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

11.11.2013
Szkolenie z jeździectwa naturalnego z Gyulą Meszaros
W dniach 08 - 10.11.2013 na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice odbywało się pierwsze polskie szkolenie węgierskiego zaklinacza koni Gyuli Meszarosa. Zgromadziło ono bardzo liczną grupę uczestników (ok. 70 osób). Gabi i Wojtek wzięli w nim udział jako wolni słuchacze.
Wrażenia były niesamowite. Spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Gyula tak naturalnie, swobonie i instynktownie komunikuje się z końmi, że niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że jest pół człowiekiem - pół koniem.
 

01.11.2013
VI Otwarte Mistrzostwa Europy w Łucznictwie Konnym EOCHA, 25 - 27.10.2013, Usak, Turcja
Tegoroczna EOCHA rozgrywana była w azjatyckiej części Turcji. Pomimo tego zgromadziła rekordową liczbę 44 zawodników z 16 krajów całego Świata (stąd formuła "otwartości", czyli możliwość uczestnictwa zawodników spoza Europy).
Polska była drugą pod względem liczebności, po tureckich gospodarzach, reprezentacją. W zawodach wystartowali: WOJTEK OSIECKI, GABRIELA OSIECKA, Anna Sokólska, Bartosz Ligocki, Michał Piasek i Radosław Kożuch.
Przez trzy dni rozgrywano cztery konkurencje. Każdy zawodnik musiał wybrać jednak tylko trzy, w których brał udział i które liczone były do klasyfikacji generalnej, służącej do wyłonienia Mistrza Europy. Wszyscy nasi reprezentanci wybrali konkurencje: koreańską, węgierską i polską, rezygnując ze startów w konkurencji tureckiej.
Starty Polaków były wyjątkowo udane. Wywalczyli aż cztery medale: złoty Michała Piaska w konkurencji węgierskiej, dwa srebrne WOJTKA OSIECKIEGO w konkurencjach koreańskiej i polskiej oraz brązowy Bartosza Ligockiego w konkurencji polskiej. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej było aż czterech Polaków!
Szczegółowe wyniki naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja węgierska
1. Michał Piasek - Tugra (65,11 pkt),
7. WOJTEK OSIECKI - Ikikardes (48 pkt),
11. Bartosz Ligocki - Tugra (39,06 pkt),
12. Radosław Kożuch - Rusen (34,45 pkt),
14. Anna Sokólska - Aydinlik (32,18 pkt),
22. GABRIELA OSIECKA - Ikikardes (18,97 pkt),
konkurencja polska
2. WOJTEK OSIECKI - Ikikardes (68 pkt)I,
3. Bartosz Ligocki - Tugra (65 pkt),
4. Michał Piasek - Tugra (64 pkt),
7. Radosław Kożuch - Rusen (55 pkt),
13. Anna Sokólska - Aydinlik (38 pkt),
21. GABRIELA OSIECKA - Ikikardes (31 pkt)
konkurencja koreańska
2. WOJTEK OSIECKI - Ikikardes (79,86 pkt),
5. Anna Sokólska - Aydinlik (71,80 pkt),
14. Michał Piasek - Tugra (59,62 pkt),
17. Radosław Kożuch - Rusen (56,55 pkt),
31. Bartosz Ligocki - Tugra (41,79 pkt),
32.. GABRIELA OSIECKA - Ikikardes (40,30 pkt).
klasyfikacja generalna
2. WOJTEK OSIECKI - Ikikardes - I vicemistrz Europy (195,86 pkt),
4. Michał Piasek - Tugra (188,73 pkt),
8. Radosław Kożuch - Rusen (146 pkt),
9. Bartosz Ligocki - Tugra (145,85 pkt),
12. Anna Sokólska - Aydinlik (141,98 pkt),
26. GABRIELA OSIECKA - Ikikardes (90,09 pkt)
  Kilka zdjęć z zawodów można znaleźć w galerii.
26.09.2013
Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego "Golden Lune", 20 - 22.09.2013, Przygodziczki

Tym razem w nieco innych zawodach łucznictwa konnego wziął udział jedynie Wojtek. Konkurencje rozgrywane były w różnorodnym terenie - w lesie i na łące, w błocie i wodzie. Wymagały bardzo dobrych umiejętności jeździeckich i łuczniczych.
Wyniki Wojtka w poszczególnych konkurencjach:
tor myśliwski
3. WOJTEK OSIECKI - Bicz (36,2 pkt),
tor krosowy
1. WOJTEK OSIECKI - Bicz (62,6 pkt),
konkurencja węgierska
2. WOJTEK OSIECKI - Bicz (38,9 pkt),
tor ryzyka
2. WOJTEK OSIECKI - Bicz (0,92 pkt),
klasyfikacja generalna
1. WOJTEK OSIECKI - Bicz (138,62 pkt)
.
 
03.09.2013
I Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego "Gostar Cup", 30.08 - 01.09.2013, Jelenia Góra
Piąta i ostatnia już w tym roku edycja zawodów zaliczanych do rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego była rozgrywana ponownie na terenie Dolnego Śląska, tym razem pod Jelenią Górą.
Z naszej stajni wyjechała stała ekipa. Jako zawodnicy: Wojtek i Gabi oraz Bartek Ligocki i Emil Eriksson ze Szwecji, wraz z nieodłącznymi dzielnymi końmi Kairo i Zombi.
W piątek wieczorem odbyły się treningi. W sobotę rozgrywano konkurencję koreańską, a w niedzielę węgierską.
Zombi wziął udział jedynie w treningach. Czasy osiągane przez niego na torze wprawiały w osłupienie i nikt nie zdecydował się startować na tak szybkim rumaku. Podczas zawodów uczestniczył on w rogrzewce pierwszej grupy pod Emilem.
Wyniki naszych zawodników i koni w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja koreańska
1. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (107 pkt),
9. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (58 pkt),
konkurencja węgierska
2. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (119 pkt),
9. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (64 pkt).
  Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.
Po wszystkich pięciu edycjach rankingowych zawodów PSŁK:
ranking zawodników
1. Wojtek Osiecki na Kairo i Dirku(446 pkt),
9. Gabriela Osiecka na Kairo i Belfegorze (278 pkt),
ranking koni
1. Kairo pod Wojtkiem Osieckim, Gabrielą Osiecką(480 pkt),
3. Zombi pod Bartoszem Ligockim, Michałem Tomaszewskim, Szczepanem Łakomym (280 pkt).

27.08.2013
Pokazy łucznictwa konnego podczas tureckiego festiwalu, 24-25.08.2013, Eskisehir, Turcja
W dniach 24-25.08.2013 reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego w składzie: WOJTEK OSIECKI, Michał Sanczenko, Anna Sokólska, Szczepan Łakomy, Michał Tomaszewski, Mateusz Gieryn brała czynny udział w pokazach podczas festiwalu w tureckiej miejscowości Eskisehir. Było widowiskowo, jeźdźcy wywracali się z końmi - Wojtek i Szczepan, strzelali (celnie!) do siebie nawzajem - Anka do Wojtka, wygłaszali wykłady o siodłach - Michał.
Link do facebookowej galerii zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.634589729914805.1073741835.343304555709992&type=1

13.08.2013
IV Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, 09 - 11.08.2013, Supraśl
Czwarta edycja zawodów zaliczanych do rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego była rozgrywana na Podlasiu, w Supraślu koło Białegstoku.
Z naszej stajni wyjechali jedynie zawodnicy - Wojtek i Gabu,tym razem, ze względu na odległość, bez koni. Nie zabrakło za to dipingującego nas Tomeczka.
W czwartek odbyły się treningi, w piątek rozgrywano konkurencję polską na malowniczym terenie żwirowni w Ogrodniczkach, w sobotę odbyła się konkurencja węgierska, a w niedzielę koreańska.
Podczas rozgrywania konkurencji węgierskiej Wojtek ustanowił najlepszy wynik w historii polskiego łucznictwa konnego.
Wyniki naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja polska
3. WOJTEK OSIECKI - Dirk (92 pkt),
9. GABRIELA OSIECKA - Belfegor (72 pkt),
konkurencja węgierska
1. WOJTEK OSIECKI - Dirk (117 pkt),
13. GABRIELA OSIECKA - Belfegor (46 pkt),
konkurencja koreańska
5. WOJTEK OSIECKI - Dirk (84 pkt),
10. GABRIELA OSIECKA - Belfegor (59 pkt),
Po czterech edycjach rankingowych zawodów:
ranking zawodników
1. Wojtek Osiecki (413 pkt),
8. Gabriela Osiecka (260 pkt),
ranking koni
1. Kairo (354 pkt),
3. Zombi (280 pkt).

12.07.2013
Narodziny drugiego źrebaczka
W nocy z 09 na 10 lipca druga z klaczy mieszkających u nas w stajni - Pelisa urodziła małego gniadego ogierka, o jeszcze nieustalonym imieniu. Ojciem jest ogier Exmoor. Tym razem fakt, iż jest to pierwszy potomek tej klaczy, miał duże znaczenie. Pelisa początkowo nie bardzo chciała pozwolić małemu się ssać. Przez pierwszą dobę życia bezustannie pomagał mu w tym Wojtek, podstawiając go do matki. Na szczęście instynkt w końcu się obudził i Pelisa jest teraz bardzo opiekuńczą matką. Podobnie jak Prima chętnie wpuszcza ludzi do boksu, pozwalając pogłaskać zarówno siebie jak i maleństwo. Po dwóch dniach ogierek pewnie stoi na nóżkach i chętnie ssie mleko. Obu życzymy duuużo zdrowia i gratulujemy właścicielom.
  Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

09.07.2013
Rozgrywki niemieckiej ligi die Steppenreiter, 06 - 07.07.2013, Triebischtal koło Drezna
Trzeci weekend z rządu zawodnicy z naszej stajni - Wojtek i Gabi spędzili w niemieckim Triebischtal koło Drezna. Wzięli tam udział w rozgrywkach niemieckiej ligi łucznictwa konnego die Steppenreiter. Tym razem, ze względu na odległość, końscy zawodnicy (Kairo i Zombi) pozostali w domu. Na uwagę zasługuje fakt, iż Wojtek wygrał obie rozgrywane podczas zawodów konkurencje!
Wyniki naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja węgierska
1. WOJTEK OSIECKI - Tala,
10. GABRIELA OSIECKA - Cisco,
konkurencja koreańska
1. WOJTEK OSIECKI - Tala,
7. GABRIELA OSIECKA - Cisco.
  Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

01.07.2013
II Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego "Powrót Czyngis Chana", 28 - 30.06.2013, Legnickie Pole
Trzecia edycja zawodów zaliczanych do rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego była rozgrywana na terenie Dolnego Śląska w Legnickim Polu.
Z naszej stajni wyjechała ta sama ekipa. Jako zawodnicy: Wojtek i Gabi oraz Bartek Ligocki, wraz z nieodłącznymi dzielnymi końmi Kairo i Zombi.
Scenariusz imprezy był taki sam jak poprzednio. W piątek wieczorem odbyły się treningi. W sobotę rozgrywano konkurencję węgierską, a w niedzielę koreańską.
Zombi wystartował jedynie w sobotnich konkursach. Podczas konkurencji węgierskiej rozstał się, niestety, ze swoim jeźdźcem - Szczepanem Łakomym i osiągnął niezwykły czas przejazdu, galopując z siodłem pod brzuchem. Ze względów bezpieczeństwa, w niedzielę obaj jego jeźdźcy wystartowali na innych koniach.
Wyniki naszych zawodników i koni w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja węgierska
4. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (99 pkt),
7. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (56 pkt),
8. Bartosz Ligocki - ZOMBI (55 pkt),
10. Szczepan Łakomy - ZOMBI (30 pkt),
konkurencja koreańska
2. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (103 pkt),
6. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (69 pkt),
Po trzech edycjach rankingowych zawodów:
ranking zawodników
2. Wojtek Osiecki (375 pkt),
6. Gabriela Osiecka (244 pkt),
ranking koni
1. Kairo (354 pkt),
2. Zombi (280 pkt).
  Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć.

25.06.2013
IV Turniej Św. Jana, 21 - 23.06.2013, Kanie
Stajnia PaTaTaj wraz z Książęcą Drużyną była gospodarzem kolejnych, drugich w tym roku, zawodów zaliczanych do rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego.
Pod Warszawę z naszej stajni pojechała liczna grupa. Zawodnicy: Wojtek i Gabi wraz z Bartoszem Ligockim oraz dwa konie: Kairo i Zombi. Nie sposób nie wspomnieć o najwierniejszym kibicu - małym Tomku.
W piątek wieczorem odbyły się treningi. W sobotę rozgrywano konkurencję węgierską, a w niedzielę koreańską.
Po raz kolejny nasze konie spisały się doskonale. Zombi osiągał jedne z najszybszych czasów na torze, dokładając do tego skoki przez kałuże pod leworęcznym Michałem Tomaszewskim. Kairo, pomimo początkowych nerwów związanych z dużą ilością komarów, podczas startów zachowywał się nienagannie.
Wyniki naszych zawodników i koni w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja węgierska
2. Bartosz Ligocki - ZOMBI (86 pkt),
3. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (79 pkt),
6. Michał Tomaszewski - ZOMBI (50 pkt),
11. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (27 pkt),
konkurencja koreańska
2. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (94 pkt),
3. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (89 pkt),
4. Michał Tomaszewski - ZOMBI (79 pkt),
5. Bartosz Ligocki - ZOMBI (78 pkt),
klasyfikacja generalna zawodów
2. WOJTEK OSIECKI - KAIRO,
3. Bartosz Ligocki - ZOMBI,
4. Michał Tomaszewski - ZOMBI,
6. GABRIELA OSIECKA - KAIRO.
Po dwóch edycjach rankingowych zawodów:
ranking zawodników
2. Wojtek Osiecki (336 pkt),
6. Gabriela Osiecka (196 pkt),
ranking koni
1. Zombi (232 pkt),
2. Kairo (224 pkt).

10.05.2013
Narodziny źrebaczka
W nocy z 09 na 10 maja jedna z klaczy mieszkających u nas w stajni - Prima Donna urodziła małą gniadą klaczkę, o jeszcze nieustalonym imieniu. Ojciem jest ogier Exmoor. Pomimo tego, iż Primka po raz pierwszy dochowała sie potomstwa, jest bardzo dobrą matką i od samego początku jest cierpliwa, ostrożna i bardzo wyrozumiała. Chętnie wpuszcza ludzi do boksu, pozwalając pogłaskać zarówno siebie jak i maleństwo. Klaczka pewnie stoi na nóżkach i chętnie ssie mleko. Obu życzymy duuużo zdrowia i gratulujemy właścicielom.

  Kilka zdjęć klaczki można znaleźć w galerii.
  Zapraszamy również do pełnej galerii zdjęć, na faceookowym profilu stajni.

09.05.2013
II Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, 01 - 04.05.2013, Grunwald
Tegoroczny weekend majowy łucznicy konni z naszej stajni (Wojtek i Gabi) wraz z dwoma końmi (Kairo i Zombi) spędzili na polach Grunwaldu. Miała tam miejsce duża impreza organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego i Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.
Przez pierwsze trzy dni (28 - 30.04.) odbywały się różnego rodzaju warsztaty, m. in. Wojtek prowadził zajęcia z doskonalenia umiejętności jeździeckich, a zaproszony z USA doskonały łucznik Lukas Novotny szkolił z zakresu łucznictwa konnego.
Program trzech kolejnych dni skupiał się wokół zawodów z łukiem i koniem. Dla Wojtka i Kairo to już drugi sezon startów, natomiast Gabi i Zombi debiutowali.
W środę 01.05. rozgrywana była konkurencja węgierska. Klasą samą dla siebie był w niej nasz koń Zombi, które zajął pierwsze i trzecie miejsce, startując pod osobami, które dosiadały go po raz pierwszy.
W czwartek 02.05. odbyła się bojowa konkurencja grunwaldzka, którą ponownie wygrał Zombi.
W piątek 03.05. zawody zamykała konkurencja koreańska.
Dodatkowo w sobotę 04.05. odbył się turniej łucznictwa pieszego.
Należy podkreślić, iż nasze konie spisały się doskonale. Zombi osiągał jedne z najszybszych czasów na torze, co pozwoliło na uzyskanie tak wysokich lokat jego jeźdźcom. Kairo, zrealizował ponad normę wszystkie założenia treningowe, będąc, z kolei, najwolniejszym koniem zawodów, startując jedynie w sznurkowym kantarze.
Wyniki naszych zawodników i koni w poszczególnych konkurencjach:
konkurencja węgierska
1. Michał Tomaszewski - ZOMBI (112 pkt),
3. Bartosz Ligocki - ZOMBI (94 pkt),
6. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (77 pkt),
19. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (30 pkt),
konkurencja grunwaldzka
1. Michał Tomaszewski - ZOMBI,
4. WOJTEK OSIECKI - KAIRO,
konkurencja koreańska
4. WOJTEK OSIECKI - KAIRO (86 pkt),
8. GABRIELA OSIECKA - KAIRO (50 pkt),
10. Bartosz Ligocki - ZOMBI (39 pkt).
  Kilka zdjęć z zawodów można znaleźć w galerii.
  Link do pełnej galerii zdjęć:
https://plus.google.com/photos/115735320017138102416/albums/5874769172173143041?banner=pwa

09.04.2013
Wizyta u Lajosa Kassai'a
W dniach 02-07.04.2013 w swoim ośrodku Kassai Valley arcymistrz łucznictwa konnego Lajos Kassai gościł międzynarodową grupę zawodników. Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego wysłało 6-osobą reprezentację w składzie: Andrzej Abratowski, Bartosz Ligocki, Michał Piasek, Dawid Piech, Wojtek Osiecki oraz Gabriela Osiecka.
Wrażenia z wyjazdu były tak niesamowite, że aż trudno opisać. Zachwyciło nas podejście do koni i filozofii sportów walki, a w szczególności łucznictwa konnego, wspaniała infrastruktura ośrodka i oczywiście atmosfera stworzona zarówno przez gospodarza i jego pomocników, jak i wielonarodową grupę gości.

  Kilka zdjęć zwyjazdu można znaleźć w galerii.
   Link do pełnej galerii zdjęć:
  
https://plus.google.com/photos/115735320017138102416/albums/5864451493016907265?banner=pwa

11.02.2013
Szkolenie z jeździectwa naturalnego
W dniach 08-09.02.2013 w naszym ośrodku odbyło się szkolenie z jeździectwa naturalnego (natural horsemanship) prowadzone przez Jerzego Sawkę.
W zajęciach wzięły udział cztery pary: Ewa z Lasmą i Krzysiu z Grandą oraz Wojtek z Kairo i Gabi z Zombiakiem. Przez dwa dni pracowaliśmy intensywnie nad sobą i swoimi rumakami podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Każdy wyniósł dużo wartościowej wiedzy i nabył cenne umiejętności porozumiewania się z końmi. 
A to dopiero początek drogi...
 
  Kilka zdjęć z warsztatów można znaleźć w galerii. 

29.01.2013
Halowe zawody w łucznictwie tradycyjnym
W dniu 27.01.2013 na terenie naszego ośrodka odbył się halowy turniej pieszego łucznictwa tradycyjnego. Współgospodarzami imprezy była grupa łuczników tradycyjnych z Wołczyna An-onimy. W programie przewidziano wiele ciekawych konkurencji, obejmujących strzelanie na dystansach od 15 do 30 m.
Na podium stanęli: złota podkowa - Boulli, srebrna podkowa - Grzesiek Kostrzewski, brązowa podkowa - Jurek Jaworski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia następnym razem.
   Kilka zdjęć z turnieju można znaleźć w galerii.
   Link do pełnej galerii zdjęć:
  https://picasaweb.google.com/115735320017138102416/ZawodyUcznictwaTradycyjnegoStajniaGROM27012013#
 
21.01.2013
Szkolenie z imprintingu źrebiąt
Właściciele ośrodka w dniu 19.01.2013 udali się do Stada Ogierów w Książu, aby wziąć udział w szkoleniu z zakresu imprintingu źrebiąt, prowadzonym przez wykładowcę JNBT Wiktorię Pietkiewicz. Po odbyciu praktyk na Felku oboje otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.
 
29.10.2012
Festiwal Sportów Tradycyjnych, Denizli, Turcja
W dniach 11-14.10.2012 w tureckim mieście Denizli odbywał się Festiwal Sportów Tradycyjnych, który zgromadził 450 zawodników z 27 krajów z całego świata. Podczas kilkudniowej imprezy zorganizowanej z wielkim rozmachem prezentowane były różne rodzaje sportów tradycyjnych jak i nieco bardziej współczesnych. Część z nich wiązała się z końmi, dlatego też Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego, otrzymawszy zaproszenie od tureckiego ministerstwa za pośrednictwem jednego z organizatorów - Hilmiego Arica, wysłało 8-osobową reprezentację w składzie: Michał Sanczenko, Anka Sokólska, Bartosz Ligocki, Hubert Kornacki, Jarek Jarosik, Wojtek Osiecki, Adam Kubik i Gabriela Osiecka.
Dziękujemy serdecznie za niezapomniany wyjazd organizatorom, ekipom z innych krajów oraz oczywiście naszemu Polish Teamowi.
"OK mister, no problem, go!"
  
Kilka zdjęć z festiwalu można znaleźć w galerii.
   Link do krótkiego filmiku:
   http://www.youtube.com/watch?v=ikpxlPVGfTA&feature=share
   Link do pełnej galerii zdjęć:
  https://plus.google.com/photos/115735320017138102416/albums?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/115735320017138102416/albums/5800295281790777537
 
23.09.2012
Mistrzostwa Północno-Wschodnich Niemiec w Łucznictwie Konnym
W dniach 15-16.09.2012 w Berlinie odbywały się Mistrzostwa Północno-Wschodnich Niemiec w Łucznictwie Konnym. Dzięki zaproszeniu organizatorów reprezentant naszej stajni -  Wojtek Osiecki, wziął w nich udział. Rywalizowano w czterech konkurencjach: pierwszego dnia w stylu węgierskim (z wykorzystaniem obrotowej tarczy) i w Berlin Special, drugiego dnia w konkurencji koreańskiej i kabak (z trzema celami).
Wojtek na koniu Boy w klasyfikacji generalnej był 3., a wyniki prezentują się odpowiednio:
- styl węgierski 2. miejsce, 
- Berlin Special 4. miejsce,
- styl koreański 2. miejsce,
- kabak 3. miejsce.
Gratulujemy uzyskanych wyników :-)

 
Kilka zdjęć z zawodów można znaleźć w galerii.
  Link do pełnej galerii zdjęć:
  https://picasaweb.google.com/115735320017138102416/Berlin2012# 
  Link do filmu:
 
07.09.2012
EOCHA 2012 - V Otwarte Mistrzostwa Europy w Łucznictwie Konnym
W dniach 29.08. – 02.09.2012 w węgierskiej miejscowości Veröce odbywały się V Otwarte Mistrzostwa Europy w Łucznictwie Konnym – EOCHA 2012. Polskę reprezentowało dwóch zawodników – Michał Piasek oraz, z naszej stajni, Wojtek Osiecki. Rywalizowano w czterech konkurencjach: polskiej, węgierskiej, koreańskiej i nyilzápor, która została stworzona specjalnie na potrzeby tych zawodów. Polacy startowali na szybkich koniach i osiągnęli bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji generalnej.
Michał Piasek na koniu Solyom ostatecznie zajął 7. miejsce (220,77 pkt), a w poszczególnych konkurencjach plasował się na następujących pozycjach:
- styl polski 9. miejsce (64 pkt),
- styl węgierski 8. miejsce (59,74 pkt), 
- styl koreański 4. miejsce (78,54 pkt),
- nyilzápor 12. miejsce (18,49 pkt).
Wojtek Osiecki na koniu Baracs w klasyfikacji generalnej był 5. (250,6 pkt), jedną z konkurencji wygrał (!), a wyniki prezentują się odpowiednio:
- styl polski 10. miejsce (63 pkt),
- styl węgierski 6. miejsce (61,61 pkt), 
- styl koreański 6. miejsce (77,27 pkt),
- nyilzápor 1. miejsce (48,72 pkt).
Gratulujemy uzyskanych wyników :-)

  
Kilka zdjęć z zawodów można znaleźć w galerii.
   Link do pełnej galerii zdjęć:
   https://picasaweb.google.com/115735320017138102416/EOCHA2012#
  
Link do filmu:
   https://picasaweb.google.com/115735320017138102416/EOCHA2012Film#5794331114008878050
  
Link do ceremonii wręczenia dyplomów w konkurencji nyilzápor:
  
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zJvDk0aGJ5c

 
nasza stajniagaleria