STAJNIA GROM
Gospodarstwo Agroturystyczne w Gierałcicach

nasza stajnia
01

galeria
02
nasza stajnia

OŚRODEK
Nasz ośrodek znajduje się w miejscowości Gierałcice (gm. Wołczyn, pow. kluczborski, woj. opolskie), 12 km od Kluczborka, 24 km od Namysłowa, 32 km od Kępna, 40 km od Opola, 80 km od Wrocławia.

Dokładny adres:

ul. Markotowska 9, 46-250 Gierałcice
tel. + 48 503 103 690, +48 509 608 625
e-mail: stajnia.grom@vp.pl

N 50° 59' 21.0595"   E 18° 3' 12.1587"

Nasz ośrodek ma również swoją stronę na Facebooku, w wyszukiwarce należy wpisać: Stajnia GROM.

Na terenie ośrodka znajduje się drewniana stajnia 10 - boksowa z siodlarnią i toaletą. Każdy boks ma wymiary 3,5 x 3,5 m, wyposażony jest w żłób, automatyczne poidło, lizawkę oraz bezpieczne, otwierane okno przez które konie mogą wyglądać na zewnątrz.

Bezpośrednio ze stajni jest przejście na halę o wymiarach 15 x 42 m. Umożliwia to jazdę przez cały rok, niezależnie od pogody.

Na zewnątrz jest miejsce do czyszczenia koni, piaszczysta ujeżdżalnia z przeszkodami, lonżownik, tor do łucznictwa konnego, padoki i pastwiska oraz miejsce na ognisko lub grilla. Bezpośrednio z ośrodka jest wyjazd w piękny teren Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

 
OFERTA
 - pensjonat dla koni,
 - trening sportowy koni,
 - trening koni metodami naturalnymi,
 - zajeżdżanie młodych koni, przygotowanie i udział w zawodach,
 - szkolenie imprintingowe źrebiąt,
 - trening sportowy jeźdźców na ich własnych koniach (nie prowadzimy szkółki jeździeckiej),
 - przygotowanie i udział w zawodach oraz egzaminach na odznaki jeździeckie,
 - łucznictwo konne.

Jazdy i treningi prowadzą instruktorzy sportu ze specjalnością jeździectwo.
Właściciele ośrodka mieszkają na miejscu.


CENNIK
 - pensjonat - 500 zł / m-c (za pełny miesiąc); 40 zł / dzień (przy pobycie kilkudniowym),
 - pensjonat z treningiem konia - 1000 zł / m-c,
 - zajeżdżanie młodego konia - 1000 zł (opłata jednorazowa),
 - trening w grupie (na własnych koniach) - 30 zł /godz.,
 - trening indywidualny (na własnym koniu) - 50 zł / godz.


PENSJONAT
Nasz ośrodek oferuje bardzo dobre warunki pensjonatowe dla koni. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla zwierząt na emeryturze, odsadków, wierzchowców po kontuzjach, w trakcie rekonwalescencji lub dla koni, których właściciele nie mogą codziennie do nich przyjeżdżać, a chcą mieć pewność, że zwierzęta są pod dobrą i fachową opieką.
Przestronna, jasna hala, lonżownik, duża piaszczysta ujeżdżalnia zewnętrzna, instruktorzy sportu na miejscu oraz kameralność ośrodka zapewniają również bardzo dobre warunki do treningu.
Pensjonariuszom oferujemy:
- regularne żywienie konia (owies, otręby pszenne, wysłodki buraczane, marchew i oczywiście siano) w ilościach ustalonych z właścicielem i wg potrzeb konia,
- regularne czyszczenie i ścielenie boksów słomą,
- codzienne wypuszczanie koni na cały dzień na padoki i pastwiska,
- w razie potrzeby zakładanie / zdejmowanie derek, ochraniaczy, siatek na muchy itp.,
- podawanie pozostawionych przez właściciela dodatkowych pasz, suplementów, witamin, lekarstw itp.,
- pomoc podczas wizyt kowala i weterynarza (w tym zastępstwo podczas nieobecności właściciela, reakcja na nietypowe zachowania, choroby),
- możliwość korzystania z infrastruktury ośrodka,
- pomoc w pracy nad koniem (układanie koni, jazdy rekreacyjne i treningi sportowe),
- fachową opiekę, indywidualne podejście i nasze wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się końmi.


TRENINGI KONI I JEŹDŹCÓW
Zajmujemy się treningiem sportowym koni oraz naturalnymi metodami pracy z nimi. Układamy je, zajeżdżamy, przygotowujemy do udziału w zawodach. Pracujemy metodami klasycznymi i naturalnymi spokojnie i cierpliwie tak, aby wszyscy (czyli koń, jego właściciel i my) byli zadowoleni.
Prowadzimy również treningi sportowe dla jeźdźców na różnym stopniu wyszkolenia.
Pracujemy z  osobami posiadającymi u nas konia w pensjonacie, przygotowując je m. in. do udziału w zawodach i jeżdżąc z nimi na różne imprezy.
Nie prowadzimy szkółki jeździeckiej.


WYJAZDY W TEREN
Pensjonariuszom, którzy lubią bliski kontakt z naturą oferujemy jedno- i kilkugodzinne wyjazdy w teren. Nasz ośrodek leży na granicy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to przepiękny kompleks leśny o powierzchni 52636,5 ha oferujący mnogość krajobrazów - od piaszczystych długich duktów jak nad morzem, po kręte ścieżki wśród jezior i mokradeł.


ŁUCZNICTWO KONNE I PIESZE
Oferujemy również zajęcia z łucznictwa konnego. Zapraszamy osoby, które chciałyby się tego nauczyć oraz już doświadczonych łuczników konnych, chcących doskonalić swoje umiejętności i skorzystać z torów treningowych.
Na terenie ośrodka posiadamy tor do łucznictwa konnego, na którym można rozgrywać konkurencję koreńską i węgierską oraz miejsce do konkurencji polskiej.
Zapraszamy również łuczników pieszych. Oferujemy możliwość treningu niezależnie od warunków pogodowych (na hali maksymalny dystans to 40 m). 

Współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Konnego, grupą nieformalnych łuczników tradycyjnych z Wołczyna An-onimy, AMM Archery, Opolskim Bractwem Rycerskim oraz Grodem Rycerskim koło Byczyny.
 

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego naszego podopiecznego.


W ośrodku zajęcia prowadzą:

Wojciech Osiecki - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako junior startował w barwach LKJ Ostroga Opole, szkoląc się u Marka Marczaka i Rudolfa Mrugały, później reprezentował kluby JKS Wysoka 2 oraz LKJ Platan Wrocław.
Doświadczenie instruktorskie zdobywał pod okiem trenera I klasy Małgorzaty Brodziak oraz przez wiele lat współpracując z trenerem I klasy Andrzejem Szmyrką, następnie prowadząc własny ośrodek jeździecki pod Wrocławiem. Brał udział w szkoleniu z zakresu imprintingu źrebiąt.
Jako terapeuta pracował w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie na stanowisku pedagoga specjalnego - terapety oraz w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym dla dzieci w Jaszkotlu jako hipoterapeuta.
Posiada uprawnienia:
 - instruktora sportu ze specjalnością jeździectwo,
 - instruktora hipoterapii,
 - certyfikowanego praktyka NLP (neurolingwistycznego programowania),
 - instruktora rekreacji ruchowej z: jazdy konnej, piłki nożnej, piłki koszykowej, pływania i gimnastyki.

Gabriela Osiecka - absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Jako juniorka startował w barwach JKS Wysoka 2, trenując m.in. pod okiem trenera I klasy Andrzeja Szmyrki, później reprezentowała kluby LKJ Platan Wrocław oraz LKJ Ostroga Opole. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej z jazdy konnej oraz instruktora sportu ze specjalnością jeździectwo, uczestniczyła w szkoleniu z zakresu imprintingu źrebiąt.


Na wszelkie pytania chętnie udzielimy odpowiedzi telefonicznie: + 48 503 103 690, +48 509 608 625, drogą mailową:
stajnia.grom@vp.pl lub osobiście w naszym ośrodku.

 
Zapraszamy!HORSEMANSHIP IN MOUNTED ARCHERY

 
 

Łucznictwo konne to niezwykła dyscyplina, łącząca w sobie dwa różne światy – ludzki i zwierzęcy. Człowiek z łukiem w ręku współpracuje wraz z koniem. Dzięki pełnemu partnerstwu mogą osiągnąć sukces. Mózgiem tego związku jest człowiek, ale sercem jest koń.

Każdy, kto dosiada konia powinien wymagać od siebie samego minimum tyle, ile wymaga od swojego wierzchowca. Skoro oczekujemy, że zrozumie on nasze sygnały, my powinniśmy rozumieć jego.

Większość szkoleń z łucznictwa konnego uczy, jak sięgać po strzałę, naciągać cięciwę, mierzyć i trafiać do celu. Siadamy na konia, pełny naciąg, łokieć niżej, patrz na cel, strzał!

Co dzieje się przed tym wszystkim? Co pozwala nam oddać ten strzał? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć – to szkolenie może być pomocne.

Możesz się dowiedzieć jak pracować z koniem w kierunku łucznictwa, jak przygotować konia do zawodów, jak złapać kontakt z obcym koniem przed zawodami, jak mieć przyjaciela i zbudować bazę do uprawiania łucznictwa konnego.

Jeśli nie chcesz być tylko pasażerem i używać konia jak narzędzia sportowego - to szkolenie może być ciekawe i pomocne dla Ciebie.

Ten program pokaże Ci, jak zbudować prawidłową bazę dla  umiejętności łuczniczych, tak aby w pełni móc wykorzystać to, czego nauczą Cię inni.  Pomoże Ci zrozumieć konia, nieodłącznego partnera w łucznictwie konnym.

Nie spotkasz się tu z typowym podejściem jeździectwa naturalnego czy klasycznego. Dowiesz się tego, co praktyczne i potrzebne. Tego, co przyda się w codziennym treningu i podczas zawodów.

Jest to szkolenie do momentu, w którym inne się zaczynają.
Podsumowanie sezonu 2014 w łucznictwie konnym

 

W minionym sezonie naszą stajnię reprezentowało czworo zawodników:

- najbardziej doświadczony, startujący już trzeci sezon, WOJTEK OSIECKI (w 2014: 11 startów, w tym 7 zagranicznych),

- GABRIELA OSIECKA (drugi sezon, w 2014: 7 startów, w tym 4 zagraniczne),

- LESZEK MONIAKOWSKI (pierwszy sezon, 1 start),

- OSKAR DAWID (pierwszy sezon, 1 start).

 

W zawodach wzięły udział dwa trenowane przez nas konie: Belfegor (wł. Wojtek Osiecki) oraz Taipa (wł. Jana Joisten – Woisetschlager).

W treningach, oprócz dwóch wymienionych koni, pomagały nam: Champion (wł. Wioletta Dyl), Cud Natury (wł. Justyna Kudła), Zombi (wł. Gabriela Osiecka).

 

Nasza reprezentacja wzięła udział w następujących zawodach: Grunwald, Polska (Wojtek, Gabi, Belfegor, Taipa), Gródek, Polska (Wojtek, Belfegor), Stehag, Szwecja (Wojtek), Krillemuhle, Niemcy (Wojtek, Gabi, Belfegor), Kassai Valley, Węgry (Wojtek, Gabi), Storkow, Niemcy (Wojtek, Gabi), Poznań, Polska (Wojtek, Gabi), Supraśl, Polska (Wojtek, Gabi, Leszek, Oskar), Bauschlott, Niemcy (Wojtek, Gabi), Hertfordshire, Wielka Brytania (Wojtek), Seul, Korea (Wojtek).

 

Wśród najważniejszych osiągnięć naszych zawodników można wymienić:

- podczas 10. Mistrzostw Świata w Łucznictwie Konnym w Seulu Wojtek zdobył brązowy medal i tytuł 2. Vicemistrza Świata. W sumie wywalczył złoto w double shot, srebro w single shot i złoto w masahee,

- polska drużyna, w której za każdym razem występował Wojtek, wygrała rozgrywki Grand Prix Series,

- Wojtek zajął pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym tych rozgrywek,

- dwoje naszych reprezentantów wzięło udział w prestiżowych zawodach Kassai Open World Cup, Wojtek był najlepszym Polakiem,

- Wojtek ustanowił rekord konkurencji koreańskiej w niemieckiej lidze łucznictwa konnego die Steppenreiter,

- w pierwszej dziesiątce Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych jest dwoje naszych zawodników: 1. m-ce (po raz drugi z rzędu) zajął Wojtek, 8. m-ce (drugie wśród kobiet) Gabi,

- wśród naszych zawodników było dwóch debiutantów, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas zawodów w Supraślu: Leszek Moniakowski wystartował w konkurencji koreańskiej, a Oskar Dawid w polskiej i węgierskiej. Obaj byli również czynnymi wolontariuszami na kilku imprezach,

- liczba zwycięstw oraz miejsc zajmowanych na podiach, głównie przez Wojtka, była tak duża, że aż nie do policzenia ;-)

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomagali nam przez cały rok oraz dzielnie nam kibicowali.

W nadchodzącym sezonie mamy nadzieję być jeszcze lepsi!


 
nasza stajniagaleria